< Paieškos rezultatai

Antra dalis - Apie mus :)

Dalintis Kopijuoti nuorodą

2024-05-11

Antra pasakojimo dalis "Apie mus" arba kaip atsirado Mokosi.lt?

Pirmoje laiško dalyje apie savo mokytojos kelią ir korepetitorės veiklą rašiau, kad jau 2018 metais savo esamiems mokiniams siūlėme pagalvoti apie mokymąsi nuotoliu. Mes siūlėme, jie nenorėjo :)) Norinčių neatsirado net ir tarpe tų, kurie iki mūsų važiuodavo iš kitų miestų. Ir nors susitaikiau su mintimi, kad dar ne laikas ir, matyt, ne vieta apie tai galvoti, 2020 metų atsitiko Covid'as ir mus visus išmokė visokių naujų dalykų - nuo nuolatinio paviršių dezinfekavimo, nekosėjimo viešose vietose (nebent norėjosi įtampą aplinkiniams kelti) iki darbo ir mokymosi nuotoliu 🙂

Taip gimė Mokosi.lt. Teisingiau tada pradėjom lauktis Mokosi.lt 🙂 Devyni mėnesiai intensyvaus darbo naujoje sferoje, kai nelabai supranti bazinių technologinių dalykų, bandai paaiškinti programuotojams, ko nori, investuotojams, kaip jau čia pat birs milijonai, klientams, kaip nušvis jų gyvenimas 🙂 Mus visi vadino startuoliu, ir nors korepetitoriavimo versle dirbome 15 metų, iš tikrųjų jautėmės atsidūrę naujuose vandenyse.

Mokosi.lt man yra labai išjaustas ketvirtas vaikas, kurį "darėme" turėdami omenyje tris asmenis. Visų pirma - mokytojai. Kaip padaryti, kad mokytojai būtų laimingi? Ar norim nustatyti mokytojams įkainius? - Ne, nes visi save vertina skirtingai. Ar norim įpareigoti dirbti tam tikromis valandomis? - Ne, nes mokytojų planai keičiasi, kaip ir visų kitų. Ar norim jiems padėti susikurti profilius? - Žinoma, nes ne visi yra įpratę save pagirti. Ar atsiliepiam į jų skambučius 7 dienas per savaitę? - Visada, nes labai svarbu žinoti, kad yra, kas padeda. Visų antra, tėvai. Kaip nuimti įtampą nuo tėvų?

Šitoj vietoj galėčiau stabtelti ilgiau, nes tėvų reikalai labai nesvetimi 🙂 Įtampa įprastai kyla vakarais, kai į kambarį įeina vaikas ir sako "Man ryt kontrolinis, o nieko nesuprantu" 🙂 Tėvai tokiais atvejais turi tris variantus: A) Skaityti vadovėlį ir bandyt kažką suprasti, kad galėtų paaiškinti vaikui B) Pradėti burbėti su maždaug tokiu tekstu "Ta prasme? Tikrai? Vėliau negalėjai pasakyt?" arba "Pamokos yra tavo pareiga, aš jau savo atsimokiau" (šitus žinau, nes pati taip sakau :)) C) Užsakyti pamoką Mokosi.lt, kuri įvyks už valandos. Jokia kita platforma Lietuvoje nesiūlo tokios paslaugos, jokioje srityje. Ir patikėkit, kiek sulaukiam panikos skambučių vakarais, kai tėvai neranda reikiamo mokytojo arba nežino pas ką pamoką užsakyti. Tada tikrai labai nuoširdžiai jaučiamės išgelbėję taiką šeimoje 🙂

Dar vienas momentas apie tėvų įpročius 🙂 Kažkada, kai dirbau mokytoja ir turėdavau auklėjamąją klasę, matydavau tėvų prisijungimus prie dienyno. Apie 20% tėvų neprisijungdavo prie dienyno išvis nei vieno karto per mokslo metus, 60% jungdavosi kartą ar porą per mėnesį, 20% būdavo uolūs dienyno prižiūrėtojai. Tada man tėvų neaktyvumas atrodė kraupus (kaip šitaip neprižiūrėti savo vaikų??). Dabar, kai turim 3 vaikus ir daug veiklų, aš visus tėvus suprantu :)) Tėvams rūpi, bet jie nuoširdžiai neturi viskam laiko. Pati prie dienyno prisijungiu retai, maždaug taip retai, kur arti tų pirmų mano prieš tai paminėtų 20% 🙂 Mokosi.lt vienas svarbiausių elementų buvo, kad mokytojai po kiekvienos pamokos nusiųstų tėvams atsiliepimą, ko mokėsi vaikas ir kaip sekėsi. Norisi neapkraunant tėvų juos informuoti apie vaiko progresą. Pasirodo, tėvams labai patinka ši funkcija 🙂 Beje, dažniausiai iš tėvų girdime du komentarus - "Pamoką užsisakėm per porą minučių, labai patogu" ir kitas "Pas jus nėra sutarčių? Geras!"

Trečia dalis bus apie mūsų mokinius ir kaip Mokosi.lt sekasi dabar 🙂

#mokosi.lt#anglukalbosmokytoja#Lectorpro#JurgitaJaruševičienė#nuotolinismokymas
© 2024 UAB "Lectorpro". Visos teisės saugomos LR įstatymų.